close
Lifestyle

Čo musíte vedieť ešte predtým, ako sa rozhodnete začať podnikať?

Ak vás už omrzelo pracovať pre nepríjemných šéfov, ktorí vám neustále stoja za chrbtom a čakajú, kedy spravíte chybný krok, mali by ste uvažovať nad podnikaním. Ak máte talent, nechcete svoje nápady nechať len tak v šuflíku, mali by ste sa informovať o tom, ako prebieha proces zakladania spoločnosti, či máte možnosť uľahčiť si zakladanie spoločnosti a či vôbec môžete ušetriť nejaké peniaze pri zakladaní novej vlastnej spoločnosti. Čo by ste mali vedieť ešte predtým, ako sa rozhodnete začať podnikať?

Začiatok podnikania
Začiatok podnikania

Budete zodpovedný za všetko, čo sa bude diať vo firme

Ako vlastník firmy – jej konateľ budete zodpovedný za úplne všetko, čo sa vo firme bude diať, či už pozitívne, alebo negatívne. Keď vaša firma zaznamená úspech, vy budete prijímať gratulácie. Keď sa však nepodarí nejaká zákazka, resp. váš zamestnanec urobí fatálnu chybu, budete za to zodpovední iba vy. Dôkladne si premyslite ešte predtým, ako si založíte spoločnosť, či ste ochotný vziať všetku zodpovednosť na seba. Ak nie, je zbytočné uvažovať nad podnikaním.

Ak však ste ochotný vziať všetku zodpovednosť na seba, informujte sa o predaji s.r.o. firiem s DPH registráciou. Začnete podnikať podstatne skôr. Nezabúdajte, že registráciu k DPH nevybavíte tak rýchlo a takýmto spôsobom si to aspoň ako tak uľahčíte.

Nebudete mať toľko času na rodinu

Budete sám sebe pánom, povinnosti vám ale niekedy nedovolia venovať sa obľúbeným koníčkom a rodine. Pracovný čas poznať nebudete a keď budete niečo potrebovať dokončiť do polnoci, do polnoci sa budete venovať svojej práci namiesto toho, aby ste sa v posteli túlili k partnerovi/ partnerke. Ak nechcete riešiť likvidáciu vlastnej s.r.o. firmy, budete musieť pracovať, keď si to budú klienti vyžadovať.

Tags : podnikanie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response