close

Zabudnite na klasické vetranie! Vďaka rekuperácii získate doma zdravé ovzdušie, čerstvý vzduch a ušetríte. Na akom princípe funguje?

Zbavte sa tepelných strát, vetranie oknami otvorenými dokorán už dávno nie je ideálnym spôsobom ako si dopriať čerstvý vzduch. Stavte na centrálne riadené vetranie so spätným získavaním tepla. To dokáže plne nahradiť prirodzené vetranie oknami a šetrí náklady na energie. Rekuperačné jednotkyskvelým riešením pre riadené vetranie v pasívnych a nízkoenergetických domoch, no v poslednej dobe sa hojne využívajú aj v obyčajných rodinných domoch. Možno ich rozdeliť na lokálne a centrálne, ktoré sa starajú o rekuperáciu v celom dome.

Doprajte si doma vetranie bez energetických strát

Rekuperácia je spätné získavanie tepla z odpadového vzduchu a následné odovzdanie tohto tepla čerstvému chladnému vzduchu privedeného zvonku. V praxi to znamená, že rekuperačná jednotka nasaje vonkajší vzduch, ktorý privedie do rekuperačného výmenníka a z druhej strany z miestnosti nasaje odpadový vzduch. V rekuperačnom výmenníku sa čerstvý vzduch ohreje a je vypustený do miestnosti. To však nie je všetko. Vďaka filtrom rekuperačná jednotka zbaví privádzaný čerstvý vzduch väčšiny prachu a nečistôt, takže sa k vám dostane jeho zdravšia verzia. Vetranie tak máte zabezpečené, no s minimálnou stratou energie. Nemusíte sa báť, čerstvý privádzaný vzduch sa s odpadovým nikdy nezmiešajú, iba si odovzdajú teplotu cez špeciálny rekuperačný výmenník – srdce celej rekuperačnej jednotky.

Benefity rekuperácie vás presvedčia

Stále premýšľate, či do nej investovať? Okrem toho, že vďaka rekuperácii ušetríte energie, získate aj čerstvý vzduch, zdravé a čisté ovzdušie vo vašej domácnosti a zbavíte sa aj prebytočnej vlhkosti. Rozmenené na drobné – filtre k vám privedú vzduch bez prachu, peľu, alergénov a nečistôt, takže sú ideálnym riešením aj pre alergikov. Vďaka automatickému vetraniu je regulovaná i vlhkosť vzduchu, v dôsledku čoho nevznikajú v interiéri plesne. Inovatívny systém si môžete automaticky nastaviť podľa svojich potrieb a denného režimu. Dokonca ho môžete ovládať cez internet vo chvíľach, keď ležíte na pláži tisíce kilometrov od svojho bydliska.

Kde všade môžete rekuperáciu využiť?

Takmer všade – v bytoch, domoch, priemyselných stavbách i v klimatizovaných komerčných objektoch. Najnovšie rekuperačné jednotky môžu byť inštalované v novostavbách i existujúcich stavbách, mnohé typy dokážete zladiť s interiérom vďaka variabilite dotykových krytov. Nízka hmotnosť a kompaktný rozmer zas hrajú do karát jednoduchej inštalácii. Poraďte sa s odborníkmi o možnostiach zriadenia rekuperačnej jednotky vo vašej domácnosti, zvýšite komfort vášho bývania a ušetríte stovky eur za energie.

 

 

angelo

The author angelo