close

V súčasnej situácii, kedy nielen nás, ale aj ostatné krajiny trápi pandémia koronavírusu, sa snažíme robiť všetko pre to, aby naša domácnosť bola čistá a aby nás v nej nič neohrozovalo. O to väčší dôraz kladieme na čistenie rizikových plôch, ktoré môžu byť zdrojom nákazy, a to práve kvôli najväčšiemu výskytu baktérií.

Čo urobiť pre to, aby vaša domácnosť bola čistá?

Kúpte si čističku vzduchu

Čistú a zdravú domácnosť vám pomôžu docieliť práve čističky vzduchu. Ak si kúpite kvalitnú čističku vzduchu, môžete počítať s tým, že vzduch v domácnosti nebude ohrozovať vaše zdravie a zdravie vašich najbližších, s ktorými žijete v spoločnej domácnosti.

Kvalitná čistička vzduchu vám odstráni zo vzduchu prach, peľ, zvieracie alergény, baktérie, vírusy, cigaretový dym, spóry plesní, ale aj pachy z domácnosti.

Je to praktická pomôcka, ktorá sa zíde aj v tejto dobe, kedy nás ohrozuje nebezpečný vírus, ale ocenia ju aj v domácnostiach, kde žijú alergici.

Dezinfikujte najviac chytané plochy

Okrem čističky vzduchu je potrebné dezinfikovať najviac chytané plochy. Odporúčame vám nasadiť si latexové ochranné rukavice, ktoré vaše ruky ochránia pred chemikáliami.

Medzi najviac chytané plochy radíme predovšetkým kľučky (najmä kľučka na WC a kľučka vchodových dverí), vypínače (všetky v domácnosti), záchodové dosky, ale aj úchytky na kuchynskej linke.

Pravidelne viackrát za týždeň dezinfikujte tieto plochy a uvidíte, že riziko prenosu baktérií a vírusov medzi členmi domácnosti bude minimalizované.

Každý deň sa odporúča čistiť hlavne kľučka vchodových dverí a vypínač v predsieni.

Nárazové časté vetranie

Ak chcete mať zdravú domácnosť, mali by ste viackrát denne nárazovo vetrať. Pár minút otvorené okná dokorán vymenia vzduch a zabránia baktériám a vírusom, aby sa v interiéri množili a tým ohrozovali aj vaše zdravie.

Zdroj obrázka:

Autor: Freedomz / Shutterstock.com

angelo

The author angelo