close
Lifestyle

Aký fusak zvoliť, aby bola spokojná mama i dieťa?

Bábätko sa rodí na tento svet krehké a zraniteľné, preto je cieľom každého rodiča ho čo najviac uchrániť. Najčastejšou obavou je choroba v dôsledku premenlivého alebo príliš chladného počasia. Práve z tohto dôvodu by vo výbave každej mamičky nemal chýbať teplý fusak.

Či už je vaše dieťa narodené v lete, alebo v zime, fusaky sú vynikajúcim spoločníkom pre deti do 1 roka, takže prechádzky v chladnom počasí neobídu nikoho. V súčasnosti je možné nájsť na trhu mnoho krásnych bundičiek, roztomilých kabátikov či zimných overalov, no pre malé dieťa sú to všetko nepohodlné veci a pre rodičov náročné na obliekanie. Okrem iného sú tiež dosť objemné, a tak následne umiestnenie dieťaťa do autosedačky o čosi viac komplikujú. Aj preto sú najjednoduchším a najpraktickejším riešením na chladné obdobie fusaky.

Moderné fusaky na zimu sú aj teplé, aj krásne

Ideálne je, keď natrafíte na univerzálny fusak, ktorý bude vhodný pre akýkoľvek typ kočíka. Pre takýto druh fusakov je špecifické zapínanie detí pomocou päťbodových bezpečnostných pásov, ktoré predstavujú najčastejší spôsob upínania.  Päťbodový bezpečnostný pás poznáme všetci, pretože je súčasťou skutočne takmer každého kočíka. Ide o popruh, ktorý sa nachádza medzi nôžkami dieťaťa a je prepojený popruhmi, ktoré prechádzajú cez obe ramienka. Tento popruh oceníte najmä pri športovej časti kočíka, keď bude vaše dieťa sedieť. Pre deti je tento popruh istotou, že sa z kočíka nevyšmyknú ani nevyvrátia. Medzi fusaky, ktoré sú vhodné rovnako do hlbokej vaničky ako aj do športového kočíka možno zaradiť fusak značky Zopa, ktorého inštalácia je skutočne jednoduchá. Prevlečenie bezpečnostných pásov uľahčuje suchý zips, fusak je vode a vetru odolný a je extra hrejivý, čo je pre deti to najdôležitejšie. Mamičky, ktoré obľubujú módu sa potešia, pretože súčasťou niektorých modelov je odnímateľný kožušinový lem, čo dodá fusaku na zaujímavosti. Fusaky značky Esito sú takisto vhodné do vaničky, športovej časti či autosedačky, dokonca s možnosťou ich predĺženia, aby bolo vaše dieťa stále v pohodlí a teple.  Do všetkých typov kočíkov sú rovnako vhodné fusaky Bjällra of Sweden, ktoré pre deti predstavujú skutočne dostatok tepla, keďže sú vyrábané predovšetkým pre deti zo severských krajín. Tieto fusaky  sú preto vhodné až do -10˚C. Sú nepremokavé, vode a vetru vzdorné a ich praktická zamatová látka sa jednoducho čistí.

Dizajnovo výraznými a špecifickými sú fusaky Elodie Details. Vďaka spomínanému päťbodovému pásu sú vhodným typom pre všetky druhy kočíkov na trhu. Povrch fusaku odolá vetru aj dažďu, takže splní účel, ktorý je pre deti najdôležitejší. Všetky spomenuté značky univerzálnych fusakov, ale tiež fusaky mnohých iných výrobcov nájdete na e-shope Babyraptor.sk, alebo priamo v predajni, kde vám milá pani majiteľka rada podá bližšie informácie o všetkom, čo vás bude zaujímať.

Treba si však dať pozor, pretože niektorí výrobcovia sú natoľko špecifickí, že budete nútení vyhľadať také fusaky, ktoré sú pre konkrétne kočíky vhodné.

Kupujte fusak, ktorý sa dá predĺžiť

Ak ste však prešli týmto výberom a našli ste fusak, ktorý je vhodný do vášho kočíka a pre deti zabezpečí dostatok teplého prostredia, potom by ste sa mali ešte uistiť, že je v poriadku aj veľkostne.  Ak chcete kúpiť fusak na dlhšie obdobie, než na dobu niekoľkých týždňov, mali by ste uprednostniť fusaky, ktoré rastú s vašim dieťaťom. Ak je momentálne pre vašu vaničku pridlhý, nie je to žiaden problém a vy ho môžete jednoducho skrátiť. Ak príde čas, že bude pre vaše dieťa krátky, máte možnosť ho opätovne predĺžiť.

Uprednostnite prírodné materiály

Nepochybne chceme pre deti to najlepšie a inak by to nemalo byť ani v prípade zimného fusaku. Preto by ste mali uprednostniť také prírodné materiály ako sú napríklad vlna alebo bavlna. Ak vaše dieťatko trpí alergiou, zamerajte sa na antialergické fusaky, ktoré majú mäkkú vnútornú podšívku. Na e-shope Babyraptor.sk nájdete aj fusaky, ktoré sú šetrné k prírode. Ide o špecifické fusaky značky Greentom, ktoré sú určené pre kočíky práve tejto značky. Jeden fusak je vyrobený zo 46 čistých PET fliaš od nealkoholických nápojov. Ak patríte k rodičom, ktorí majú medzi svojimi prioritami ochranu prírody, potom je tento fusak ako stvorený pre vás. Viaceré fusaky majú spoločné také vlastnosti  ako zapínanie na zips, možnosť utiahnuť fusak okolo hlavičky dieťaťa, vode odolnosť, vetru vzdornosť, odnímateľná vrchná časť alebo tiež odnímateľná spodná časť, čím uchránite fusak od nečistôt zo špinavých topánok. Posledný bod sa týka najmä detičiek, ktoré sa pomaly, ale isto púšťajú do svojich prvých krôčikov. Pri výbere fusaku by ste sa mali zamerať na body, ktoré sú pre vás prioritné a riadiť sa, samozrejme, aj svojimi finančnými možnosťami. Pre deti je predsa najdôležitejšie, aby sa v kočíku cítili bezpečne a pohodlne, všetko ostatné je len čosi navyše.

 

Aj keď sú fusaky pre deti využívané najmä v zime, na trhu sú dostupné tiež fusaky na prechodné obdobie. Ide o druh fusakov, ktoré majú niekoľko vrstiev a vy si ich viete podľa potreby kombinovať. V súčasnosti je na trhu široká ponuka a mamičky si majú skutočne z čoho vyberať. Môžeme hovoriť o akejsi móde aj v tomto odvetví, pretože či chcete jednofarebný, vzorovaný, s kožušinou či bez, lesklý, matný nájdete v obchode všetko! Kvalita je dnes natoľko žiaduca, že len máloktorý fusak nesplní svoj účel. Dieťa v ňom strávi dlhý čas, často v nich deti spia, a preto sa aj výrobcovia snažia o ich čo najlepšie prevedenie. Čo sa týka dizajnu, záleží už len na vašom vkuse. Najčastejšie sa mamičky snažia dolaďovať fusak ku kočíku, a tak je to v podstate najideálnejšie. Pretože fusaky sa postupne stávajú plnohodnotným módnym doplnkom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo