close

Každá oblasť doznáva postupom času istých zmien. Šport nie je výnimkou, čoraz viac doň prenikajú moderné technológie.

Dizajn oblečenia a vybavenia

Štruktúru a dizajn obuvi, plaviek, prilieb, golfových palíc, bicyklov či dresov ovplyvnili nositeľné technologické snímače či senzory pohybu. Vďaka nim dostáva podporný personál tímu množstvo hodnotných informácií plynúcich z priebehu tréningu, zápasu či preteku.

Štadióny

U nás je infraštruktúra štadiónov ešte v plienkach, vo svete je tomu presne naopak. Veľké tabule s obrovským rozlíšením či možnosť objednať si niečo dobré pod zub jednoduchým stlačením tlačidla v sedadle – aj to sú veci, pre ktoré sú veľké štadióny ozaj veľké.

Nákup vstupeniek

Vďaka online trhu s predajom vstupeniek, ktorého obrat dosahuje miliardy dolárov, nie je žiadny zápas pre vás vypredaný. Prostredníctvom známych web stránok si môžete zajednať vstupenku na akékoľvek športové podujatie pohodlne, cez počítač alebo mobilné zariadenie.

Tréningové vybavenie

Tréning už nie je len klasickým tréningom, je viac postavený na analýze. Pokrok v oblasti technológií zachytávania a merania pohybu cez športové hodinky a merače v kombinácii so sofistikovaným softvérom umožňuje športovcom rozložiť a analyzovať doslov každý svoj pohyb.

Prístup k talentom

Analýza tiež priniesla revolúciu v skautovaní a budovaní tímov. Rôzni agenti a profíci v tejto oblasti sa každý deň noria do širokej škály metrík výkonnosti, aby získali čo najlepší prehľad o parametroch športovca a mohli tak lepšie určiť jeho potenciálnu cenu.

Neustály prehľad

Vďaka real-time reportom sú fanúšikovia na jeden klik od aktuálnych výsledkov, štatistík a noviniek. Digitálna technika zase umožňuje športovým fotografom spraviť stovky fotiek počas celého priebehu hry – fanúšikovia potom, na základe nich, môžu lepšie analyzovať prípadné sporné momenty.


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
Tags : športtechnológie
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response