close

Všemožnými módnymi vychytávkami sa snaží každá žena vyzerať mladšie. Svetoví módni návrhári stylisti hviezd a kaderníci celebrít sa nám snažia vnútiť svoju predstavu o kráse. Väčšinou sa trafia a ich diktát módy má niečo do seba, ale nehodí sa to každej žene. Široké nohavice, topánky na platforme, batohy miesto kabeliek, … nie všetko, čo je práve „in“ sa Vám hodí.

Ako sa cítiť mladá. Zdroj: Shutterstock.com

Mladý vzhľad si môžete udržať aj inak. Dávajte si len pozor na pár drobností, ktoré dotvárajú Váš celkový outfit.

Účes – sivé vlasy boli pred časom v móde, ale dlho sa to neudržalo. Boli zaujímavé, upútali pozornosť, ale výsledný efekt ženy, ktorá si zadovážila túto farbu na vlasy bol, že pôsobila o pár rokov staršie. O to nestojí žiadna žena. Voľte farbu, ktorá Vám bude ladiť s farbou Vašej pleti. Pre mladšie ženy sa určite nájde ten najvhodnejší odtieň červenej, alebo modro čiernej farby na Vaše vlasy. Dámam v zrelšom veku zas zaručene pristanú rôzne odtiene hnedej.

Moderný dámsky účes. Zdroj: Shutterstock.com

Kardigan – isto veľmi známa a obľúbená časť oblečenia. Pokiaľ nemáte pár kíl naviac a nepotrebujete nejakú tú chybičku Vašej postavy zakryť vyberte si radšej sako, alebo bundu. Kardigan na rozdiel od saka nie je tvarovaný a Vaša postava v ňom úplne zanikne.

Kardigán. Zdroj: Shutterstock.com

Materiál – vyberajte si oblečenie z látok, ktoré pôsobia mlado. Riflovina je jednou z nich. Pôsobí uvoľnene a trochu rebelsky. Stačí si len dať na seba rifle a aj osobne sa budete cítiť mladšie. Dodá Vám tú správnu dávku šmrncu. Veľkým oblúkom sa vyhnite oblečeniu z tvídu. Nejakým zvláštnym kúzlom má tento materiál presne opačný účinok ako riflovina.

Obuv – tenisky, botasky a iná športová obuv s ponožkami patrí k športovému oblečeniu a do posilňovne. Keď už si chcete dať tenisky tak bez ponožiek, alebo si dajte aspoň členkové ponožky, aby Vám nevykúkali z obuvi. Aj keď tento druh obuvi patrí k najpohodlnejším druhom nehodí sa ku všetkému. V súčasnosti nás návrhári zásobujú rôznymi druhmi topánok. Či už dáte prednosť pohodlným sandálkam, alebo lodičkám na opätku je na Vašom rozhodnutí. Vždy zohľadnite čo máte oblečené a dolaďte k tomu zvyšok.

Tags : kardigánlodičkymateriálobuvúčes
Elena

The author Elena

Leave a Response