close
Komerčné články

Ako si vybrať kvalitné sedenie do kancelárie?

Každý podnikateľský subjekt si dáva záležať na zariadení kancelárskych priestorov. Sústreďuje sa predovšetkým na kvalitnú techniku a kvalitné police, ktoré sú prioritne určené na ukladanie faktúr a dokumentov.

Dôležitou súčasťou kancelárií sú však aj kvalitné kancelárske stoličky. Ako si ale vybrať kvalitné sedenie do kancelárie? 

Kvalitná tvarovaná sedacia časť 

Ak chcete pre seba a svojich zamestnancov kupovať kvalitné kancelárske stoličky, všímajte si predovšetkým kvalitu sedacej časti a to, či je tvarovaná. Práve táto časť bude počas celej pracovnej doby najviac zaťažovaná spolu s chrbticou a preto je dôležité vyberať ergonomické sedenie. Keď si kúpite ergonomické kancelárske stoličky, ktoré majú kvalitnú tvarovanú sedaciu časť, zamestnancov zabezpečíte pohodlné sedenie, ktoré ich ochráni od bolesti chrbáta a krížovej oblasti. 

Nastaviteľná výška 

Aj keď málokde dnes nájdeme stoličky do kancelárie, ktorým sa nedá nastaviť výška, treba brať ohľad aj na toto. Keď si budete vyberať nové kancelárske stoličky, všímajte si, či je možnosť nastaviť výšku podľa potreby. Tento mechanizmus musí byť kvalitný a musí sa ľahko ovládať, aby s tým nemali zamestnanci problém. 

Kvalitný poťah 

Či už vyberáte nové kancelárske kreslá, alebo kancelárske stoličky, okrem tvarovateľnej sedačky a v prípade kancelárskych stoličiek aj nastaviteľnej výšky si všímajte kvalitu poťahu nových stoličiek a kresiel. Poťah vyberajte v takom farebnom prevedení, aké máte v logu firmy. Dôležitá je samozrejme aj oteruvzdornosť materiálu. Od toho závisí, či vám kreslá a stoličky poslúžia dlhé roky, alebo ich za pár rokov budete musieť dať prečalúniť alebo úplne vyhodiť. 

Kvalitné opierky hlavy a rúk 

Každé kancelárske kreslo alebo kancelárska stolička musia mať kvalitné opierky hlavy a rúk. Práve tieto opierky majú chrániť krčnú oblasť a ruky pred nadmerným presilovaním. Bolesti krčnej chrbtice a karpálny tunel sa pri správnom kancelárskom sedení neobjavia.

angelo

The author angelo