close

Plesy sú významnou spoločenskou udalosťou, na ktorú sa treba pripraviť. Kým róba je prvým krokom príprav na ples, líčenie je posledným krokom. Líčenie na ples je od bežného – každodenného večera iné, výraznejšie. Niektoré dámy sa zveria s líčením do rúk odborníčok, niektoré to zvládnu doma samé. Ako na to sa dozvieme teraz.

Ako sa nalíčiť na ples?
Ako sa nalíčiť na ples?

Starostlivosť o pleť

Aby bolo líčenie dokonalé treba sa o pleť postarať už pár dní pred udalosťou. Pleť treba poriadne hĺbkovo vyčistiť, zbaviť ju odumretých buniek a dopriať jej vyživujúcu a hydratačnú masku.

Skúšať a skúšať

Samotné líčenie si vyskúšajte pár dní pred plesom. Zistíte či sa Vám hodí k farbe šiat, či sa zvládnete nalíčiť doma samé a ako dlho Vám to bude trvať.

Môžete vyskúšať rôzne druhy make-upu, farieb a rúžov. Bez zbytočného náhlenia môžete vyskúšať rôzne farebné kombinácie a aj nové druhy líčenia.

Pleť

Najprv budete potrebovať dva odtiene make-upu. Jeden bledší ako je Vaša pleť a druhý tmavší.

Bledším rozjasnite pleť – naneste ho na stred čela, stred nosa, pod oči a stred brady.

Tmavší naneste na kraje čela, lícne kosti, pod nos, okraje nosa a brady.

Všetko zjednoťte nanesením make-upu odtieňom Vám najprirodzenejším. Jednotlivé časti ním prepojte.

Oči

Na horné viečko naneste podkladovú bázu. Ak ju práve nemáte, postačí natrieť na viečko pleťový krém a poprášiť ho jemne púdrom. Líčenie Vám takto dlhšie vydrží a tak ľahko sa nezmaže.

Farby

Momentálne vládne prirodzenosť. Ak sa rozhodnete ísť v tomto trende zvoľte si farby, ktoré na Vás nebudú „kričať“. Odtiene hnedej a ružovej Vám v tom pomôžu.

Ak sa rozhodnete pre výraznejšie farby zvoľte si také, ktoré budú ladiť s Vašou róbou. Na ples sa perfektne hodí dymové líčenie, ktorého základom je čierna a sivá farba. Doplniť ich môžete fialovou, medenou, hnedou, alebo ružovou farbou.

Taktiež si môžete vybrať dvoj, alebo trojfarebné očné tiene. Nezabudnite, že na horné viečko, pod obočie ide najbledší odtieň, na pohyblivú časť viečka tmavší odtieň a na vonkajší okraj viečka aplikujte najtmavší odtieň. Všetky farby zjednoťte.

Ak chcete pohľad rozjasniť môžete použiť tekuté bezfarebné tiene s trblietkami. Veľmi to ale s nimi nepreháňajte. Menej je viac.

Obočie

Tvar obočia by mal byť symetrický. Na poslednú chvíľu sa Vám ho nemusí podariť upraviť. Venujte mu pozornosť pár dní pred plesom. Pri príprave na ples ho už len upravte – sčešte ho a prípadné nedokonalosti zakryte pomocou ceruzky na oči.

Riasy

Špeciálnymi klieštikmi na riasy ich môžete vytočiť. Riasy budú vyzerať dlhšia a zvýrazní to Váš pohľad.

Následne použite riasenku. Ak ju aplikujete dva krát získajú Vaše riasy na objeme. Počkajte kým prvá vrstva zaschne a potom naneste druhú vrstvu.

Nenechávajte nič na poslednú chvíľu. Vyskúšajte si líčenie na ples v predstihu. Získate zručnosť a zistíte, ktorý odtieň Vám najlepšie sadne.

Tags : líčenieples
Elena

The author Elena

Leave a Response