close
Móda a štýl

3 tipy, ako si vybrať správnu kancelársku stoličku

Pri výbere kancelárskej stoličky si rozmyslite, či vám ide o komfortné sedenie alebo o dizajn. Ak pri pracovnom stole sedíte každý deň, mali by ste si rozhodne vybrať stoličku s ergonomickými vlastnosťami. Ak je vaša pracovná doba osemhodinová, stolička by mala mať aspoň základné funkcie nastaviteľnosti.

Od kvality sa samozrejme odvíja aj cena, vo všeobecnosti platí, že čím je stolička flexibilnejšia, tým je lepšia. Veľmi však záleží aj na prevedení a použitom materiáli. Tu sú tri zásady, na ktoré by ste si mali dať pri kúpe kancelárskej stoličky pozor. Prečítajte si niekoľko praktických tipov!

1.     Nepodceňujte funkcie kancelárskej stoličky

Kancelárska stolička alebo kreslo sa nastavuje podľa výšky, hmotnosti či dĺžky nôh. Model by mal mať kvalitnú bedrovú opierku vyrobenú z molitanu či peny alebo by mala byť plastickou súčasťou celej konštrukcie chrbta stoličky. Lepšie modely majú opierku nastaviteľnú. Takáto funkcia sa najviac hodí vysokým ľuďom, ktorí si ju potrebujú posunúť vyššie.

Nepodceňujte ani maximálnu nosnosť kresla. Pri mnohých modeloch maximálna nosnosť dosahuje okolo 150 až do 180 kg. Nezabúdajte na to, že dieťa by malo používať výhradne detskú stoličku a dospelí by si mali vyberať z typov určených pre dospelých. Práve týmto výberom predídete nesprávnemu sedeniu. Každý používateľ má iné telesné proporcie, preto je ideálne, ak si pri vami vybranej stoličke môžete nastaviť výšku, hĺbku a tiež sklon operadla. Skvelé je, ak kúsok disponuje aj opierkou hlavy.

2.     To, ako sa stolička nastavuje, je rozhodujúce

Na trhu existujú rôzne typy mechaník a možností ovládania. Ak stavíte na pevnú mechaniku, nebudete môcť stoličku nastaviť podľa svojich potrieb, sklon operadla ani iné parametre neovplyvníte. Tento mechanizmus sa používa najčastejšie pri detských stoličkách.

Ak si vyberiete stoličku s hojdacím mechanizmom, kreslo môžete umiestniť v jednom sklone natrvalo. Kĺbová mechanika je veľmi vhodná pre celodenné sedenie, môžete si nastaviť výšku, sklon i hĺbku operadla. Pri kancelárskej stoličke so synchrónnym ovládaním sa vám dostane tej najlepšej starostlivosti – nastavíte si každý jeden parameter a celé kreslo sa bude nakláňať podľa vás.

3.     Nepodceňujte konštrukciu ani poťah

Najčastejšie sú na trhu stoličky s plastovou konštrukciou, kvalitnejšie sú však tie s oceľovou alebo hliníkovou konštrukciou. Ak vyberáte poťah, najpraktickejším je umývateľný materiál ako syntetická koža. Tá však môže byť počas leta málo priedušná, preto by ste ku kancelárskej stoličke s takýmto poťahom mali mať aj podložku, ktorá zabráni nadmernému poteniu. Ak chcete zvoliť priedušný materiál, vyhráva sieťovina a textilné čalúnenie.

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Zobraziť formulár pre nákup
angelo

The author angelo